The New Front Door: Hoe AI-zoekmachines je customer journey veranderen
Georganiseerd door MakerStreet, powered by Storyblok
19 november 2026 · 10:00 – 15:00 uur
UP Office Building · Amsterdam
Je eerste bezoeker is geen mens meer en begint ook niet meer op je homepage.
Steeds vaker begint de customer journey in ChatGPT, Claude of Google’s AI Overviews. Daar wordt je content geciteerd, samengevat en gelinkt nog voordat iemand je website bezoekt. Wie doorklikt heeft daarom al een deel van je verhaal gelezen en komt binnen op een pagina die daar nooit voor ontworpen is.
Dit verandert twee dingen: hoe je de customer journey van een AI-antwoord naar een website inricht en hoe je je content zo structureert dat zowel AI als mensen die begrijpen. Tijdens deze Lunch&Learn verkennen we beide kanten aan de hand van praktijkcases met een duidelijke belofte:
Kleinschalig | enkel op uitnodiging & zonder sales pitches
Het doel van deze dag is namelijk om middels een open dialoog praktijkverhalen te bespreken van organisaties die hier zelf mee bezig zijn. We delen inzichten en ervaringen en staan open voor alle vragen zodat iedereen naar huis gaat met een concreet stappenplan.
Voor wie
UX-strategen, CX-managers, marketing- en operationeel leiders in middelgrote en grote organisaties. Kort gezegd, beslissers die digitale producten en contentstrategie vormgeven. Deze sessie is iets minder bedoeld voor developers.
Wat je leert en meeneemt
- Hoe AI-zoekmachines het startpunt van de customer journey verschuiven.
- Hoe je grote hoeveelheden content ordent in een model dat werkt voor AI én mens.
- Concrete praktijkcases uit grote organisaties.
- Inzichten uit de eerste hand van vakgenoten die met dezelfde vraagstukken bezig zijn.
Programma
- 10:00 Inloop en koffie
- 10:30 Welkom door MakerStreet en Storyblok
- 10:40 Waarom nu? Rogier de Graaf (MakerStreet)
over hoe AI-zoekmachines de voordeur van customer journeys verplaatsen en waarom ongestructureerde content een bedrijfsprobleem is geworden in plaats van een technisch probleem. - 11:05 De content-knoop ontwarren.
Hoe herstructureer je jaren aan content tot een datamodel dat werkt in een CMS en leesbaar is voor AI én mens? Uitgelegd aan de hand van een praktijkcase. - 12:00 Lunch
- 13:00 Van AI-citaat naar customer journey.
Als AI je content citeert en naar een content-pagina linkt, slaan bezoekers je homepage over. Wat betekent dat voor instappagina’s, content-clusters, navigatie en uitval? - 13:45 Panel en Q&A: waar begin je maandag?
Content die werkt voor mensen én AI vraagt om samenwerking tussen marketing, UX en IT. Aan de hand van praktijksituaties bespreken we de eerste stappen. Welke content pak je als eerste aan en wie moet daarbij aan tafel zitten? - 14:30 Afsluiting en borrel
Praat mee
- 19 november 2026
- 10:00 - 15:00 uur
- UP Office Building, 17e verdieping - Piet Heinkade 55, 1019 GM Amsterdam
- Gesproken taal: Nederlands
You have successfully registered.